KZGadżet: Hulajnoga elektryczna jako alternatywny transport

eMKaZetowski
-
KZ Gadżet

KZGadżet: Hulajnoga elektryczna jako alternatywny transport

Możesz nie być przekonany do samochodów elektrycznych. Poza tym, ich aktualne ceny raczej nie zachęcają do szybkiego zakupu. Jest jednak ciekawa alternatywa, jeśli chodzi o ekologiczne i tanie środki codziennego transportu. To hulajnoga elektryczna! W Pile i okolicach można poruszać się nią naprawdę komfortowo.

Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

· Czym hulajnoga elektryczna różni się od tradycyjnej?

· Ile kosztuje jazda hulajnogą elektryczną?

· Na co zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego modelu?

Gdzie warto wydać się na wiosenną wycieczkę?

Po pierwsze, najważniejszą różnicą między hulajnogą elektryczną a tradycyjną jest typ napędu. Tradycyjny model wymaga odpychania nogą. Konieczny jest zatem pewien wysiłek. Za to hulajnogi elektryczne są wyposażone w silnik, który zasila wbudowany akumulator. Jego pojemność bywa różna, w zależności od modelu. Im większy, tym lepiej. Pozwoli pokonać więcej kilometrów. Średni zasięg hulajnogi elektrycznej to mniej więcej 30 kilometrów, choć dostępne pojazdy, które bez trudu pokonają nawet i niespełna 50 km. O ile rower elektryczny wymaga Twojego wysiłku (choć mniejszego), to w przypadku „hulaśki” nie musisz robić nic. Odpychasz się nogą, przekręcasz manetkę i jedziesz przed siebie. Hulajnogę można złożyć, aby zmieściła się pod biurkiem w biurze lub bagażniku samochodu. Możesz więc dojeżdżać nią do pracy, na zakupy, a także podróżować podczas wakacyjnego wyjazdu. To sprzęt, który sprawdza się w różnych warunkach. Dostępne są modele o zacięciu sportowym, a także terenowym! Każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Jest nawet… Lamborghini!

Sprawdź naszą ofertę: domy Piła i okolice

Ile kosztuje jazda hulajnogą elektryczną?

Zakup hulajnogi elektrycznej ma także podłoże ekonomiczne. Inwestycja w ten środek transportu zwróci się bardzo szybko. Jeśli dojeżdżając do pracy, pokonujesz 8 kilometrów w jedną stronę, przez 20 dni miesięcznie, robisz łącznie 320 kilometrów. Na potrzeby wyliczenia załóżmy, że Twój samochód spala w mieście około 8 litrów benzyny. Aby pokonać 320 kilometrów, będzie potrzebował 25,6 litra paliwa. Przyjmijmy, że średnia cena benzyny to 6,82 zł. Mnożąc dwa ostatnie wyniki otrzymujemy koszt 174,59 zł. Przyznaj, że to już całkiem spora kwota. Rocznie to ponad 2000 złotych, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje hulajnoga elektryczna. A mówimy wyłącznie o walorach ekonomicznych! Jeśli uwzględnisz także rekreację, walory zdrowotne i ekologię, okazuje się, że to strzał w dziesiątkę.

Sprawdź naszą ofertę: nieruchomości Piła i okolice

Na co zwrócić uwagę kupując hulajnogę elektryczną?

Podczas zakupu hulajnogi elektrycznej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które wpłyną na Twoje doświadczenie z jazdy i komfort użytkowania. Weź pod uwagę poniższe parametry i czynnik, a na pewno kupisz świetny model!

· Moc silnika: Moc silnika wpływa na osiągi hulajnogi, w szczególności na przyspieszenie. Prędkość maksymalna jest bowiem ograniczona fabrycznie. Wybierając model z większą mocą silnika, nie musisz obawiać się spadku wydajności np. podczas jazdy pod górkę.

· Pojemność akumulatora i zasięg: Zastanów się, jak długie trasy planujesz pokonywać na hulajnodze, i wybierz model z odpowiednią baterią. Lepiej zagwarantować sobie chociaż lekki zapas.

· Czas ładowania: Im krócej trwa uzupełnienie baterii, tym szybciej będziesz mógł wrócić na drogę. Sprawdź specyfikacje producenta, aby dowiedzieć się, jak długo trwa pełne naładowanie akumulatora. To zazwyczaj kilka godzin.

· Waga pojazdu i masa użytkownika: Lżejsze hulajnogi są łatwiejsze do przenoszenia, na przykład na schodach czy w transporcie publicznym. Nośność hulajnogi to maksymalna waga użytkownika, jaką może ona bezpiecznie unieść.

· Hamulce i koła: Bezpieczeństwo jest kluczowe podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Zwróć uwagę na rodzaj hamulców zastosowanych w danym modelu. Najczęściej spotykanymi są hamulce tarczowe, bębnowe i elektromagnetyczne (regeneracyjne). Upewnij się także co do jakości kół. Polecamy pompowane, gdyż dobrze amortyzują nierówności. Ponadto, większe koła lepiej radzą sobie z przeszkodami terenowymi.

· Ważne wyposażenie: Hulajnogi elektryczne powinny mieć zainstalowane oświetlenie. Konieczny jest także dzwonek sygnalizacyjny. Wielu producentów montuje także kierunkowskazy, które przydają się w ruchu miejskim. Polecam wybór hulajnogi posiadającej kilka trybów jazdy, w tym pieszy. Przydaje się on wtedy, gdy musisz korzystać z chodnika.

Oferta hulajnóg elektrycznych jest bardzo bogata. Dostępne są modele dla dzieci i dorosłych. Pamiętaj, że przed ruszeniem w drogę powinieneś poznać przepisy obowiązujące użytkowników takich pojazdów. Zdecydowanie zachęcamy do podróżowania „hulajką”! W samej Pile, ale także Złotowie, Wałczu, Trzciance, Czarnkowie i Chodzieży nie brakuje cudownych tras, którymi możesz pomykać razem z rodzinką.

Sprawdź naszą ofertę: mieszkania w Pile i okolicach

eMKaZetowski
-
KZ Gadżet
Szanujemy Twoją prywatność!
Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować wykorzystanie przez nas wszystkich tych plików i przejść do sklepu lub dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Zarządzaj plikami cookies".
Zobacz więcej