Pilskie osiedla w Magazynie 67. Czas na Górne.
Z cyklu artykuł do kawy polecamy Państwu kolejną część cyklu Osiedla przygotowanego przez 67. Magazyn Nad Gwdą i Notecią. Tym razem Marcin Maziarz przedstawia osiedle Górne.
W artykule znajdziecie duże ciekawych i praktycznych informacji , w tym oczywiście również słowo o #RynkuNieruchomości na tym popularnym osiedlu.
Fragment artykułu:
Rynek nieruchomości
„Zróżnicowane” i „wdzięczne” – tych słów używa Magdalena Kittel-Zamojda z KZ Nieruchomości, pytana o Górne pod kątem rynku nieruchomości. – Podobnie jak Zamoście, ale wydaje się ciekawiej położone i chętniej wybierane ze względu na bliskość przyrody. Można rzec, że jest lubiane, wybierane a wręcz pożądane.
Średnia wieku zasobów mieszkaniowych na Górnym jest wyższa niż na Zielonej Dolinie, ale obydwa osiedla są równie wysoko w rankingach miejsc, w których poszukujemy mieszkań. Co więcej, ci którzy na Górnym już raz zamieszkali, zadziwiająco chętnie wracają tu lub – jeżeli planują przeprowadzkę – poszukują nieruchomości w obrębie osiedla.
Mieszkania w budynkach wielorodzinnych są dość mocno zróżnicowane. Najstarsze – przedwojenne – budynki znajdziemy choćby przy Medycznej czy w rejonie Wyspiańskiego/Żeromskiego. Najwięcej bloków powstało w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy Górne przeżywało boom w budownictwie mieszkaniowym. To wtedy powstały bloki i wieżowce – najwięcej w rejonie Słowackiego/Miczkiewicza oraz przy Alei Wojska Polskiego/Medycznej. W kolejnych latach przyrost liczby mieszkań nie był już tak spektakularny, ale w każdej dekadzie powstawały nowe budynki. W ostatnich latach najwięcej w mieszkaniówce na Górnym dzieje się w rejonie lotniska.
Z czego wynika popularność Górnego na rynku mieszkaniowym? To zaleta wszystkich osiedli, które powstawały w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ich infrastruktura jest po prostu przyjazna: wkomponowane w mieszkaniówkę sklepy i punkty usługowe, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia (z Ars Medicalem na czele), place zabaw. Do tego przestrzeń i dobra komunikacja – także publiczna. Tego wszystkiego szukamy także w latach dwudziestych kolejnego stulecia.
Całość znajdziecie Państwo w poniższym linku: Zapraszamy do lektury
http://www.magazyn67.pl/gorne-kiedys-podzielone-dzis-liczy-sie-przestrzen-i-jakosc-zycia/?