Back

Jak funkcjonalnie urządzić MAŁE MIESZKANIE?

Autor
-
Trendy

Przeważnie dopiero po kilku czy nawet kilkunastu latach pracy i odkładania pieniędzy stać nas na zakup większego metrażu w kamienicy, bloku czy apartamentowcu lub na dom z działką. Jednak nie jest to reguła i nie każdy z nas ma identyczne cele. Powody wyboru bardziej kameralnego gniazdka są zróżnicowane i kwestia finansowa wcale nie musi decydować o naszych preferencjach. Są wśród nas tacy, którzy lubią przytulne przestrzenie, ponieważ czują się tam swojsko i bezpiecznie. Rodzi się zatem pytanie, jak urządzić małe mieszkanie, by jak najlepiej nam służyło?

Jasność i przestronność - o to głównie walczymy w małym mieszkaniu

Po pierwsze, wybieraj jasne barwy ścian, podłóg i mebli. Świetnie sprawdzą się tutaj farby w najróżniejszych odcieniach bieli, beżu czy jasnej szarości. Pamiętaj o tym, by podłogi były jednorodne. Połóż więc w całym domu jednakowe płytki, parkiet czy panele. Dzięki temu przejścia między pomieszczeniami będą płynne, a całość zachowa spójność. Postaraj się o to, by naturalne światło słoneczne docierało do każdego zakątka mieszkania. W tym celu możesz zainspirować się wnętrzami urządzonymi w stylu loftowym. Zwróć szczególną uwagę na dominujące tam szklane elementy i wprowadź je do swojego domu – wybierz szklane drzwi, odsłoń okna, a w łazience zamontuj wyłącznie szklaną ścianę zamiast zamykanej kabiny prysznicowej. Pamiętaj także o jasnym oświetleniu!


Nowoczesne meble wielofunkcyjne do małego mieszkania, czyli sprytne zagospodarowanie powierzchni

Grunt to nie zagracać małego domu niepotrzebnymi sprzętami, zachować minimalizm i jednorodny styl urządzenia pokoi. Oprócz tego warto zainteresować się meblami, które łączą wiele funkcji. Może to być na przykład kanapa z funkcją spania, schowkiem na pościel i dodatkowo półką na książki. Zrezygnuj z dużych mebli, które zajmą Ci cały pokój i dobrze zastanów się nad tym, czy na pewno każde krzesło, stoliczek i szafka nocna są Ci rzeczywiście potrzebne. Jeśli masz tylko jeden pokój, to zapewne chcesz skutecznie oddzielić część dzienną od nocnej. W kawalerkach dużą popularnością cieszą się antresole z materacem, regały czy zasłony.

Urządź swoje małe mieszkanie z głową, pamiętając o tym, że ma być przede wszystkim jasne i przestronne!

Autor
-
Trendy

This site uses cookies to better present content, ensure smooth and safe operation, and for statistical purposes. You can disable this mechanism in your browser settings. For more information, click here