Jak dobrze wybrać BIURO NIERUCHOMOŚCI?

Autor
-
Trendy

Planują Państwo sprzedaż mieszkania, domu czy działki i zastanawiacie się, jak załatwić to szybko, skutecznie i przede wszystkim korzystnie? Można oczywiście samodzielnie zrobić zdjęcia, przygotować opis i wstawić ogłoszenie na stronę z ofertami, ale czy to rzeczywiście najlepsze wyjście? Może uda się dzięki temu zredukować koszty ewentualnego pośrednictwa i wynikającej z tego prowizji transakcyjnej, ale za cenę czasu, nerwów, niepewności i nierzadko też zaniżonej wartości budynku czy działki. Jak zatem wybrać biuro nieruchomości, żeby jak najwięcej zyskać i jak najmniej stracić?


Sprawdzone biuro nieruchomości - dobre opinie, wysoka jakość usług i wykwalifikowani specjaliści

Zacznijmy od tradycyjnego sposobu tzw. poczty pantoflowej, która w dzisiejszych czasach nie ogranicza się wyłącznie do kręgu rzeczywistych znajomych. Pomocne opinie znajdziemy chociażby na stronie Google. Zwróćmy uwagę na średnią ocen oraz na najlepsze i najgorsze komentarze. Jeśli średnia waha się pomiędzy 4,5 do 5, to warto bliżej zainteresować się ofertą pośrednika.

Kolejna sprawa to wygląd strony internetowej. Warto odwiedzić platformę danej agencji i zobaczyć na własne oczy, czy poziom opisów i jakość zdjęć odpowiadają naszym wymaganiom. Przecież nasza oferta będzie wyglądać niemal identycznie.

I last but not least to ludzie. Dobry pośrednik to jednocześnie handlowiec, negocjator, psycholog, marketingowiec i komunikatywna osoba, która zna tajniki prawa i ekonomii.

Biuro nieruchomości dopasowane do indywidualnych potrzeb - wielkość firmy, profil działalności i wysokość wynagrodzenia

Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania względem agenta nieruchomości i zróżnicowane budżety. Jeśli zależy Państwu na sprzedaży tylko jednego domu czy mieszkania w krótkim czasie, to najlepszym rozwiązaniem będzie mniejsze biuro, które starannie selekcjonuje oferty i stawia na bliskie relacje partnerskie. Inaczej będzie w przypadku sprzedaży wielu obiektów na szeroką skalę - tam bardziej liczą się niskie prowizje czy umowy otwarte.

Nie zapominajmy także o relacji z pośrednikiem. Swoiste porozumienie i dobry kontakt pomiędzy klientem a przedstawicielem biura nieruchomości to podstawa udanej współpracy.

Autor
-
Trendy

This site uses cookies to better present content, ensure smooth and safe operation, and for statistical purposes. You can disable this mechanism in your browser settings. For more information, click here